Gelinlik saç modeli ve örnekleri

Yeni evlenecek olan bayanların ilk düşündüğü işlerin başında hem gelinlik modeli hemde saç modeli akla gelir. bu konuda saçların uzun yada kısa olması önemli değil önemli olan yüzünüze göre şaç modeli. bu konuda kuaförünüz size yardımcı olabilir

Düşüncelerine önem verdiğiniz bir arkadaşınızın size, kuaföre giderken eşlik etmesini isteyebilirsiniz, memnuniyetle kabul edecektir. Bu sayede karar vermenize yardımcı olabilir.
Kuaföre giderken, duvağınızı ve saç aksesuarlarınızı yanınıza almalısınız, aksesuara uygun saç modellerinden birini seçeceğinize göre bu modelleri kuaförünüzle görüşebilir hatta en doğru en uygun model seçimi için gelinliğinizin ve takılarınızın fotoğraflarını da gösterebilirsiniz.
Ayrıca gelinlikle birlikte düğünün nerede yapılacağı da uygulanacak saç modeli seçiminde önemlidir. Balo salonundaki düğünlerde topuz bir model şık bir taç ile tamamlanabilirken, kır düğünlerinde açık saçlarda serpme minik çiçekler çok hoş görünüm sergileyebilir.
Tüm detaylar arasında hava koşullarını göz ardı etmemelisiniz. Yaz düğünlerinde genelde açık havada havuzbaşı ya da kır düğünü organizasyonları tercih edilir. Bu durumlarda havanın rüzgarlı olup olmayacağına dikkat edilmeli. Rüzgarlı bir günde saçlarınız dağılabilir o yüzden dağılmayacak bir model ve uygun aksesuarlar seçilmeli. Örneğin; saçlarınıza şık bir taç, şirin minik çiçekler, boncuklar ya da ışıltılı tokalar ile süsleyebilirsiniz.
Gelinin tüm hazırlıkları detaylarıyla tamamlanırken damadı unutmamak gerekiyor. gelin ile damat arasındaki boy farkı da mutlaka göz önünde bulundurulmalı. Arada boy farkı varsa uzun bir topuz ve yüksek topuklu ayakkabılarla boy farkını eşitleyebilirsiniz, eğer hemen hemen aynı boylardaysanız daha düz modellerde saç ve ayakkabı seçimleri doğru olacaktır. Saçlarınız başınızın arka tarafında hatta ensede toplanabilir.
yüz yapınız uygulanacak saç modelinde önemli elbette. Toplu gelinlerin yüzünü ince göstermek için yüze yanlardan ve kulak arkasından saçlar çıkarılabilir. İnce uzun yüz tipiniz varsa yüzünüze bir tutam saç düşürülerek yapılmış topuzlar uygun olmayabilir.
Genelde klasik gelin başı topuz şeklinde yapılır ama siz klasik görünüm istemeyebilirsiniz. Saçlarınız kısaysa aksesuarlarla saçlarınızı renklendirebilir, çok şirin ve canlı görünümler verebilirsiniz.

Benzer yazılara göz atınız

  • Yaylar adım adım evliliğe gidiyorYaylar adım adım evliliğe gidiyor Bekar Yay burçları bu yıl harcadıkları emeğin karşılığını alacak, sevecek ve sevilecekler. Evlilik için acele edecekler. Evli Yaylar ise eşleriyle aşk tazeleyecek, baş başa kalmak için […]
  • Ahşap boyama nasıl yapılır bilgiAhşap boyama nasıl yapılır bilgi resimli anlatım ve açıklamalarla ahşap boyamanın nasıl yapıldığına dair bilgiler burada.. Malzemeler Ahşap obje (eski bir eşyanı yada hobby mağazalarından almış olduğunuz ham […]
  • 2012 Diesel ilkbahar yaz bayan giyim modası2012 Diesel ilkbahar yaz bayan giyim modası ilbahar yaz koleksiyonunda kot pantolonla hem şıklığınızı hem rahatlığınızı korumak istiyorsanız bunu tek sağlayan lider firmalarda biri olan “Diesel” sizlere tüm avantajları sağlıyor kot […]
Sağlık ve Tıp