Bu Kurallara Uyan Zayıflıyor

1) Aç karına alışverişe çıkmayın Açken kan sekeriniz de düşük olacağından farkında olmadan canınız daha çok şey çekebilir ve daha çok gıda alabilirsiniz,. Hatta bu gıdaların çoğu lezzet ağırlıklı ve açken dayanmanızın zor olduğu besinlerden olabilir. Oysa tokken alışverişe çıktığınızda iradeniz çok daha kuvvetlidir ve gereksiz yiyecek ve içecek alışverişi de yapmazsınız. Bu şekilde davranmak sîze Özellikle bu kriz döneminde ekonomik açıdan da tasarruf imkanı sağlar.
2) Mideniz çöp tenekesi değil Pek çoğumuz sofraya otururken bazen de acele ile hesap etmeden tabağını doldurur sonra da kalmasın diye tabağındakini bitirmeye çatışır. Gerçekten de israf kötü bir şey ama midemiz de çöp tenekesi değil, israf etmeden ve gereğinden fazla yemek yemeden sofradan kalkmak için en doğrusu yemeyi planladığınız miktarın biraz daha azını tabağınıza almak ve doymazsanız biraz daha almaktır.
3) Yemek arkanızdan ağlamaz Eğer doyduğunuzu hissediyorsanız hemen o anda çatalı-bıçağı elinizden bırakın ve (kalan yemeği asla çöpe atmayın, saklayın. Bir sonraki öğünde tüketin veya sokakta yaşayan aç hayvanlara verin) derin bir nefes alıp önünüzdeki tabağı kendinizden uzaklaştırın.
4) Yavaş yavaş yiyin Pek çok kişi sık sık hatırlatmama rağmen yemekleri yavaş yavaş değil de hızlı şekilde ve iri lokmalar halinde tüketiyor. Eğer yemeklerinizihâlâ yavaş yavaş oturarak küçük lokmalar halinde yiyemiyorsanız, o  zaman masanıza hatırlatma kağıtları yapıştırın. Yine de unutursanız o zaman her 2-3 lokma yiyip geriye doğru yaslanın. Çatalı-bıçağı elinizden bırakın. Çok az bekleyin ve yine çatal-bıcağı elinize alıp yemeye devam edin.
5) Miktarları azaltabilirsiniz Diyet yaparken en önemli yanlışlardan biri de tüm gıdalardan orantılı bir şekilde azaltmak yerine sevmediğiniz bir gıdayı kesmek. l Böyle bir yanlış ‘ yapmayın, besin değerlerini bozarsınız. Örneğin size tavuk ve salata verilen bir öğünde tavuğu keserseniz protein almamış – olursunuz. Ama  hem tavuktan hem de salatadan orantılı azaltırsanız o zaman daha doğru bir müdahale yaparsınız. Bazı kişiler verilen yemeklerin çok geldiğini söylüyor. Bu nedenle size böyle bîr bilgi verme ihtiyacı duydum.

zayıflama kuralları ve önerileri

Benzer yazılara göz atınız

  • Düşük Kolesterol için…Düşük Kolesterol için… yüksek kolestrol günümüzde sık rastalanan bir rahatsızlık olup sağlığımıza olumsuz şekilde etkilemektedir. Ve Çoğu insan kolestrolun nasıl düşürüleceği konusunda bilgi sahibi […]
  • Güllü Şal ModelleriGüllü Şal Modelleri Günümüzde bayanlarımız aksesuar olarak en çok tercih ettikleri modellerden birisi de şal modelleridir. Evet son zamanlar da güllü şallar çok popüler olmaya başladı ve özellikle genç […]
  • BU HABER AYAKLARINIZI YERDEN KESECEK!BU HABER AYAKLARINIZI YERDEN KESECEK! Yaz aylarında da ayaklarda oluşan koku ve terleme problemleri çözümsüz görünebilir. Yürürken ayağınızdan kayan ayakkabılardan nasıl kurtulacağınızı düşünebilirsiniz. Ancak artık pratik ve […]
Sağlık ve Tıp