Boncuklu patik nasıl yapılır 1

tam 10 adımda boncuklu patik nasıl yapılır. bu yazıda anlatılmıştır. kolay gelsin..

1. boncukları kendi ipinden patiklik ipe dizin. bu biraz zor olabilir. ama herkes kendine bir kolayını bulabilir.

2. 80 ilmekle başlayıp 4 sıra sürekli haroşa örün. 5. sırada modele göre boncukları eklemeye başlayın. ben yoğun boncuklu olanı anlatmaya çalışacağım.

3. 5. sırada 2 haroşa + 1 boncuk örün. bu işlemi 17 boncuk olana kadar tekrarlayın. 17 boncuk olunca 2 haroşa + 1 arttırma + 2 düz + 1 arttırma + 2 haroşa + 1 boncuk + 2 haroşa + 1 artırma + 2 düz + 1 artırma + 2 ters + 1 boncuk örerek orayı da 17 boncuk olana kadar. ve böylece 5. sırayı tamamlamış olacaksınız.

4. dönüşte boncuk eklemeden haroşa örün. arttırılan yerlerin ilmekleri salık oluyor. biraz orada delikler açılmış olacak.

5. 6. sırada tekrar boncuk eklemeye başlayın. 3 haroşa + 1 boncuk(alt sıradaki boncukların arasına gelecek) + 2 haroşa + 1 boncuk devam edin. arttırmalara aynı şekilde her sırada devam edin.

6. buruna gelecek olan kısmın orta ve her iki tarafınada boncuk koyarak V şeklinde açılmasını sağlayın. V şeklini verebilmek için 3 sıra sonra yine ortadan boncuk eklemeye başlayın.

7. yanlardaki boncuklar verevine 9 sıra olduğunda üzerine boncuksuz 7 sıra haroşa örün.

8. kenarlardan birer ilmek alarak tabanı örün.

9. taban bitince aynı şekilde yanlardan ilmekleri alarak arkayı da örün. ortada ördüğünüz ilmek sayısı hep 12 olacak.

10. taban bitince kesip patiğin boğazına tığla oyasını (fıstık) örün.

Benzer yazılara göz atınız

  • Örgü Bluz Ve Örgü Ceket Açıklamalı ÖrneklerÖrgü Bluz Ve Örgü Ceket Açıklamalı Örnekler BLUZ: On ve arkaya 64 ilmekle başlayın. 1 düz örün, 1  atın, 3 ilmeği toplayın, 1 atın, 1 düz örün, 1 atın, 3 ilmeği toplayın. 1 atın, 1 düz örün... Bu şekilde sıra başına kadar devam […]
  • Krokodil Şal nasıl yapılır bilgiKrokodil Şal nasıl yapılır bilgi Krokodil şal modelinin yapılışı ve anlatımı aşağıda verilmiştir.. kolay gelsin.. Harika bir model crocodile dundie örgü şal ama krakodil dandi diye okunur. Şala uçtan başlayın. […]
  • Erkekler için saç örgülü hırkanın yapılışıErkekler için saç örgülü hırkanın yapılışı Eşinize, kardeşinize ve sevdiklerinize sizlerde yapabilirsiniz saç örgülü erkek hırka yapılışı modeli Zorluk Derecesi:Orta Şiş No:6.0 Örgü Şekli:Düz Ek […]
Sağlık ve Tıp