Ayak Mantarı nasıl tedavi edilmeli?

Ayak Mantarı nasıl geçer bitkisel çözümler işe yararmı belirtileri nelerdir bilgi çeşitleri
Ayak mantarı genelde sadece kozmetik belirtiler gösterir. Tırnaklarınızın renk değiştirdiğini, kalınlaştığını ve farklı bir koku saldığını fark edebilirsiniz. Eğer rahatsızlığa müdahale edilmese ilerler ayak parmaklarında ve tırnaklarda ciddi sertleşmeler oluşur ve bu durum fiziksel görünüşünüzü etkileyebilir.

Mantar en çok rastlanan ayak rahatsızlığıdır. Bazen belirtileri çok ciddi ve gözle görülebilir olur. Bu nedenle bir an önce tedavi edilmesi gerekir. Mantarı iyileştirmenin bir çok yolu bulunmaktadır. En önemlisi reçetesiz ilaçlar veya doğal çarelerdir. İzleyeceğiniz yola siz karar verin. Bir doktora danışarak izleyeceğiniz yolu kesinleştirebilirsiniz.

İlaç Tedavisi

Mantar için kullanılan reçetesiz ilaçlar oldukça etkili olabilir; fakat bu ilaçlar çok uzun süreli tedavi sağlamayabilir. Uzun süreli etki almak için ilacı devamlı kullanmanız gerekebilir. Doktor tarafından yazılan ilaçlar tablet şeklinde satılır. Mantar tedavisinde oldukça etkilidirler; fakat ciddi yan etkiler oluşturabilirler. Bu yan etkilerin çoğu karaciğer ile ilgilidir.

Doğal Çareler

Mantarı tedavi etmenin en iyi yolu doğal çarelere başvurmaktır. Evinizde uygulayacağınız bu çarelerin yan etkisi yoktur. Evde hazırlanan doğal ilaçları enfeksiyonlu alana uyguladıkça ayağınızdaki iyileşmeyi far edeceksiniz.

Mantar rahatsızlığı ile karşı karşıyaysanız ve nasıl bir yola başvuracağınızı bilemiyorsanız önce bu konu ile ilgili geniş bir araştırma yapın ve ardından bir uzmana danışarak sizin için en uygun tedavi yöntemini belirleyin.

Benzer yazılara göz atınız

  • Glokom Hastalığı hakkında bilgiGlokom Hastalığı hakkında bilgi Glokom Hastalığı nasıl bir hastalıktır nedir? tedavisi hakkında bilgiler.. Yaygın bir göz hastalığı olan glokom, halk arasında göz tansiyonu olarak bilinmektedir. Göz içindeki sıvı […]
  • Düşük Kolesterol için…Düşük Kolesterol için… yüksek kolestrol günümüzde sık rastalanan bir rahatsızlık olup sağlığımıza olumsuz şekilde etkilemektedir. Ve Çoğu insan kolestrolun nasıl düşürüleceği konusunda bilgi sahibi […]
  • Dermatitis Hepertiformis :Dermatitis Hepertiformis : insanların derisi zariftir ve her türlü darbeye karşıda hassas bir yapısı vardır Dermatitis Hepertiformis genellikle sölyak (karın) hastalığı bulunan kişilerde gözlemlenir. Hastalık […]
Sağlık ve Tıp